Květen 2015

Proč?

20. května 2015 v 20:56 | Daniel |  Deník vlhké málé školačky
Proč se moje generace baví tolik o sexu? Proč se moje generace tolik zajímá o návykové látky? Proč jsem v naší generaci jeden z mála normálních?

O únavě a nasekaných divočácích

2. května 2015 v 19:19 | Daniel |  Deník vlhké málé školačky
Když bloudíte v jednu ráno Černými lesy, napadá vás spousta myšlenek. Neměl jsem to udělat líp? Co když Putin obsadí Česko? Vypnul jsem žehličku? Nakrmil jsem rybičky? Po pár minutách pokládání filozofických otázek vám zmrzne mozek, takže jsou vám rybičky ukradený a chtěli byste zalézt do postele.

Kolem třetí již kráčíte na nádraží a ve škarpě objevujete nasekaného divočáka zavázaného v pytlích - otřepete se a pokračujete.

Z kapsy vytáhnete svoji Nokii a zjišťujete, že jsou čtyři hodiny. Právě vcházíte do čekárny. Dveře zaskřípají. Modlíte se, abyste neprobudili výpravčího. Roztahujete pončo na zemi, vybalujete spacák a uleháte. Máte přece dvě hodiny čas.

K ránu vás probouzí osobák do Jihlavy. Protahujete se, vylézáte ze spacáku. Výpravčí na vás kouká a pousmívá se. Polonahý běháte mezi lavičkami a sháníte kalhoty, které jste tu někde včera odhodili. Oblékáte se, zíváte, snídáte, zíváte, pijete, zíváte. Krosna je už sbalená a pomalu se přesunujete na perón. Padá cosi jako sníh. V květnu.

Se skřípotem zastavuje vlak, otevíráte dveře, hroutíte se na sedadlo. Do Brna dvě hodiny. Snad nepřejedete.